Serie A

Benevento zhgënjen ndaj Crotones, Sassuolo shmang humbjen “in extremis”

Humbje e thellë dhe e papritur e Beneventos 4-1 në fushën e Crotones, ekipit që mbyll klasifikimin e Serisë A. Një ndeshje për t’u harruar nga formacioni i drejtuar nga Filippo Inzaghi, që bëri shumë pak për të merituar diçka më shumë në këtë transfertë.

Glik realizoi në portën e tij që në minutën e pestë, ndërsa në të 29-tën Simy i dha epërsinë e dyfishtë Crotones. Reagimi Beneventos me fillimin e pjesës së dytë ishte i dobët, duke u dhënë mundësinë vendësve të shënonin edhe dy gola të tjerë me autorë Simy-n dhe Vulic.

Goli i Falque-s, 8 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, i vlejti vetëm për statistikë Beneventos, që pësoi humbjen e dytë radhazi me të njëjtin rezultat 4-1.

Parma flirtoi me fitoren përballë Sassuolos (1-1), teksa udhëhiqte në shtesë 0-1 më gol të Kuckas, të shënuar në minutën e 37-të. Mirëpo në minutën e 93-të gjyqtari akordoi penallti për vendësit, e shndërruar në gol nga Djuricic, me portierin Sepe që për pak bëri mrekullinë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency