Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Benitez i rikthehet eksperiencës tek Inter, zbulon gabimin në klubin zikaltër

Një nga eksperiencat e shumta në karrierën e Rafale Benitez në profesionin e trajnerit, ka qenë edhe ajo në krye të Interit. Spanjolli u emërua “timonier” i zikaltërve në vitin 2010, mirëpo aventura me italianët nuk i përmbushi pritshmëritë me Benitez që u shkarkua pa e mbyllur sezonin.

Së fundmi, 62-vjeccari është rikthyer të flasë për Interin duke theksuar se gabimi i tij më i madh është fakti që pranoi të trajnonte një skuadër e cila nuk mund të bënte investime madhore në merkato si pasojë e Fair-Play financiar.

“Gabova shumë tek Inter në momentin që pranova të trajnoja skuadrën, duke mos pasur mundësinë e të bërit merkato. Në mes ishte edhe Fair Play financiar, këtë situatë më pas e vuajta edhe te Everton.

Aty kishin vite që investonin dhe shuma të mëdha, por në momentin që e mora përsipër detyrën, nuk mund të investonin më në të njëjtën formë si më parë”, u shpreh Benitez. Pikërisht, klubi i Premier League është edhe detyra e fundit në karrierë për Benitez që aktualisht nuk po e ushtron profesionin e tij.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...