Serie A

Bennacer me koronavirus, nuk grumbullohet për miqësoren me Nice

Koronavirusi godet në shtëpinë e Milanit, pasi mesfushori algjerian Ismael Bennacer ka rezultuar pozitiv në një tampon të kryer gjatë javës dhe është vendosur menjëherë në izolim, teksa lajmin e ka dhënë vetë klubi kuqezi, që sqaron se futbollisti nuk është grumbulluar për miqësoren ndaj francezëve të Nice.

Në komunikatën e shpërndarë nga klubi milanez saktësohet se mesfushori është pa simptoma dhe vijon të stërvitet individualisht, teksa theksohet se në tamponët e fundit para ndeshjes me Nicen, asnjë prej futbollistëve të tjerë nuk ka rezultuar pozitiv.

“Ismael Bennacer nuk është grumbulluar për miqësoren ndaj Nices, pasi ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit dhe është vendosur menjëherë në izolim. Futbollisti është asimptomatik dhe vijon stërvitjen individualisht, ndërsa ne kemi vënë në dijeni autoritetet shëndetësore. Bennacer nuk ka pasur kontakte me pjesën tjetër të klubit, të cilët kanë rezultuar negativë të gjithë”, thuhet në deklaratën e klubit kuqezi.

Ky është një lajm aspak i mirë për trajnerin Stefano Pioli, pasi kur kanë mbetur vetëm tre javë nga starti i kampionatit, nuk do të mund të punojë si duhet me një nga titullarët e mesfushës si Bennacer, rëndësia e të cilit shtohet edhe më shumë pasi edhe Franck Kessie do të rikthehet me vonesë te kuqezinjtë.

Mesfushori algjerian bëri një gjysmë sezoni perfekt vitin e kaluar, por më pas humbi plot 25 ndeshje për shkak të dëmtimeve të shpeshta dhe vetëm në fillim të korrikut rinisi përgatitjet.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency