La Liga

Benzema drejt mbylljes së karrierës te Reali, gati rinovimi i kontratës

Karim Benzema po mbyll sezonin e tij të 11 me fanellën e Realit të Madridit, ndërsa Florentino Perez është gati t’i rinovojë sërish kontratën, për ta mbajtur francezin në kryeqytetin spanjoll deri në fund të karrierës së tij sportive.

Bashkëpunimi aktual mes palëve përfundon verën e 2022-shit, megjithatë mediat spanjolle raportojnë se është arritur marrëveshja që Benzema të firmosë një kontratë të re, me vlefshmëri deri në verën e 2023-shit.

Në atë kohë sulmuesi francez do të ketë thuajse 36 vite mbi supe dhe do të jetë duke programuar mbylljen e një karriere gjatë të cilës ka fituar thuajse gjithçka me fanellën e Realit të Madridit.

Benzema u rrit te Lyoni dhe u transferua te Los Blancos në verën e 2009-ës, kur ishte vetëm 22 vjeç, ndërsa gjatë këtyre viteve ka luajtur plot 549 ndeshje me fanellën e Realit të Madridit, duke shënuar edhe 274 gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency