Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Benzema e thotë troç: Duam ta fitojmë sërish Champions-in!

Benzema & Ancelotti
Benzema & Ancelotti

Sulmuesi i Real Madrid-it, Karim Benzema, flet pas fitores në transfertë, me rezultatin 2-5 ndaj Liverpool-it në takimin e parë të raundit të 1/16-ave të Champions League.

Lexo edhe:

Benzema e tha troç që e duan ta fitojnë sërish trofeun e Champions-it.

Ishte një mbrëmje e rëndësishme, dua t’ia kushtoj këtë paraqitje presidentit tonë të nderit Amancio, kjo fitore është për të. Ne luajtëm me personalitet dhe duam të fitojmë përsëri Champions League. Prodhuam një ndeshje që ishte e mrekullueshme për të luajtur, edhe për ata që e panë. Fillimi ishte i keq, tifozët e Anfield na vunë nën presion, por më pas e pamë Real Madridin e vërtetë.”-tha francezi.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...