La Liga

Benzema me koronavirus, Reali nis negociatat për rinovim kontrate

Pas zhgënjimit në Euro 2020 me Francën, Karim Benzema mbylli pushimet dhe u rikthye dje në Madrid për të nisur fazën përgatitore, por gjërat nuk kanë shkuar sipas planit dhe vënia e tij nën urdhrat e Carlo Ancelottit është shtyrë me disa ditë.

Kjo pasi sulmuesi 33-vjeçar ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit dhe është vënë menjëherë në izolim, ndërsa rikthimi në fushën e stërvitjes pritet të ndodhë vetëm në fillim të muajit gusht, pasi të ketë kryer edhe disa ekzaminime të tjera shtesë.

E ndërkohë që Benzema qëndron në izolim, drejtuesit e Realit të Madridit janë vënë në lëvizje për të negociuar rinovimin e kontratës së tij me një tjetër sezon dhe për ta zgjatur vlefshmërinë deri në qershor të 2023-shit.

Sulmuesi do të nisë sezonin e 12 me fanellën e Los Blancos, të cilën e veshi për herë të parë në verën e 2009-ës dhe që atëherë numëron 559 ndeshje dhe plot 279 gola të shënuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency