Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Benzema shënon, por Al-Ittihad mundet nga Mitrovic dhe AL-Hilal

Al-Hilal triumfon me përmbysje me rezultatin 3-4 ndaj Al-Ittihad në “Prince Abdullah al-Faisal Stadium” dhe merr kreun e renditjes.

Sfida u zhbllokua në minutën e 16’ nga Romarinho që kaloi vendasit në avantazh.

Lexo edhe:

Vetëm katër minuta më pas miqtë gjetën barazimin me Mitrovic, por në minutën e 38’ Benzema shënoi golin e dytë për Al-Ittihad.

Pjesa e parë u vendos nga Hamdallah që shënoi golin e tretë për vendasit dhe bëri që ky fraksion të mbyllej me rezultatin 3-1.

Gjithçka ndryshoi në pjesën e dytë, me Mitrovic që ishte protagonist i padiskutuar. Në minutën e 60’ ai shënoi golin e dytë, ndërsa pesë minuta më pas realizoi golin e tretë nga pika e bardhë e penalltisë, duke barazuar për Al-Hilal.

Më pas në minutën e 71’ rrugën drejt rrjetës e gjeti Al Dawsari, i cili përmbysi rezultatin dhe vulosi këtë takim.

Pas javës së pestë të Saudi Pro League, Al-Ittihad renditet në vend të dytë me 12 pikë, teksa Al-Hilal kryeson me një pikë më shumë.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...