Serie A

Bergomi: Koha më dha të drejtë për Eriksen, Conte t’i gjejë vendin e duhur

Ish futbollisti legjendar i Interit, Giuseppe Bergomi ka qenë një nga ata që pati parashikuar vështirësi të danezit Christian Eriksen me fanellën zikaltër, ndërsa koha duket se i ka dhënë të drejtë atij.

Që prej janarit, kur u transferua te Interi, Eriksen ka luajtur titullar vetëm në Europa League dhe Kupën e Italisë, ndërsa në kampionat i ka nisur takimet nga stoli dhe nuk ka rënë shumë në sy për aq minuta sa ka luajtur.

Në një intervistë të dhënë për Sky Sport, Bergomi ka deklaruar edhe shkaqet që kanë sjellë vështirësi të Eriksen, ndërsa ka thënë se tani i takon Contes t’i gjejë pozicionin e duhur në fushë.

“E pata thënë që në fillim, se Eriksen është i vetmi lojtar me cilësi ndryshe te Interi, por ai nuk mund të luajë në treshen e mesit të fushës, pasi aty Conte kërkon shumë intensitet dhe danezi nuk është lojtar përplasjesh. Ai është një fantazist dhe më të mirën e tij e jep kur luan sa më pranë sulmuesve, ndaj tani I takon Contes që të studiojë një rreshtim ndryshe dhe të nxjerrë më të mirën nga Eriksen”, deklaroi Bergomi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency