Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Bëri lëmsh” mbrojtjen italiane, “ylli” i Spanjës drejt Bayernit

Nico Williams mbylli një sezon fantastik me Athletic Bilbaon, ndërkohë që po performon shumë mirë edhe me kombëtaren e Spanjës në Euro 2024. Sidomos në duelin ndaj Italisë ishte i papërmbajtshëm.

21-vjeçari i linjës së majtë të sulmit, ka përfunduar në shënjestrën e Bayern Munich. Kampionët e Gjermanisë e pëlqejnë shumë dhe kanë nisur bisedimet me homologët baskë.

Lexo edhe:

Williams ka një klauzolë shitjeje prej 55 mln eurosh, shumë që rekordmenët e futbollit gjerman janë gati ta paguajnë.

Edhe trajneri Vincent Kompany ka një simpati të madhe për sulmuesin bask dhe u ka kërkuar drejtuesve të klubit t’ia sjellin në skuadër.

Për Williams ka interesim të madh edhe nga Premier League, por Bayerni kërkon ta mbyllë sa më shpejt blerjen e tij.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....