Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Bëri super nisje të sezonit, PSG ende mendon për largimin e Neymar

Neymar ende nuk luajtur minutat e para të vitit të ri, pasi në disfatën përballë Lens mungoi për shkak të një pezullimi të cilin e mori pas dy kartonëve të verdhë në sfidën ndaj Strasbourg.

Gjithsesi, sa herë vjen merkato, Neymar mbetet aty dhe nga Franca raportojnë se e ardhmja e tij ende nuk është plotësisht e sigurt dhe se braziliani dhe PSG mund të marrin rrugë të ndryshme në përfundimin e sezonit.

Prapaskenat e verës së kaluar ishin tepër interesante, me ishin e Barcelonës i cili kishte refuzuar transferimin te Newcastle, skuadër e cila po ndërton një projekt shumë ambicioz, ndërsa tani kjo pistë mbetet e hapur dhe pse jo shumë bindëse.

Mediet franceze raportojnë se parizienët janë të hapur për Neymar dhe nëse vjen një ofertë e mirë, që për PSG përkthehet në 100 milionë euro, atëherë braziliani mund të largohet nga Parisi.

Këto zëra mbajnë aktiv klubin, sulmuesin, por edhe admiruesit e brazilianit, pasi mbetet një emër shumë i rëndësishëm i botës së futbollit, por për momentin, nuk ka asnjë klub konkret që mund të kryesojë listën për të ardhmen e 30-vjeçarit.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...