Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Berisha drejt Serisë B, i bën ofertë klubi i njohur ligur

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual, teksa duke shijuar pushimet, po vlerëson edhe ofertat për të ardhmen.

Media italiane bën me dije se gardiani kuqezi është kontaktuar nga Spezia, klub ligur që militon në Serinë B dhe që synon rikthimin në elitën e futbollit italian vitin e ardhshëm.

Skuadra ligure, që drejtohet nga Luca D’Angelo, ka aktualisht vetëm dy portierë të rinj në organikë dhe po kërkon një titullar me eksperiencë, teksa Berisha shihet si opsioni i duhur për t’i besuar mbrojtjen e katërkëndëshit.

Lexo edhe:

Momentalisht problem mbetet fakti që Berisha ka përfituar një pagë shumë të lartë dhe duket se nuk është ende gati të ulë ndjeshëm pretendimet e tij, për t’u bashkuar me klubin e Spezias.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...