Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Berisha bëhet çështje te Torino, shkak sherri me trajnerin Juriç?

Berisha bëhet çështje te Torino
Berisha bëhet çështje te Torino

Merkatoja është mbyllur dhe Etrit Berisha është shndërruar në një çështje te Torino. Sipas mediave pranë klubit “granata”, gardiani kuqezi ka debatuar ashpër me trajnerin Juriç dhe prej javësh është lënë jashtë grupit.

Shkak është bërë mungesa e aktivizimit, pasi portieri shqiptar nuk ka luajtur as në Kupën e Italisë, kompeticion i rezervuar kryesisht për portierët e dytë.

Lexo edhe

“Oferta nga Premier League dhe LaLiga”, Uzuni: Skema e Sylvinhos më favorizon!

Roshi rrëfehet në SuperSport/ Nga tërmeti, te Sylvinho dhe Kombëtarja

Sa kushton Uzuni? Sulmuesi tregon shifrën në “SuperSport”

Vllaznia mposht Kukësin dhe futet në “vallen” e titullit, Goxha nderon Teutën në duelin e mbijetesës

Pas krisjes, Berisha është lënë jashtë grupit, ndërsa drejtuesit provuan t’i gjejnë një tjetër sistemim në janar, por nuk ia dolën.

Shkak u bë paga e lartë e Berishës, që përfiton rreth 800 mijë euro në sezon, shifër që në janar nuk e ofroi asnjë klub tjetër, ndaj palët janë të detyruara të bashkëjetojnë deri në fund të sezonit.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...