Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Berisha: Gabuam shumë, mund të kishim siguruar Europën

Portieri i kombëtares shqiptare, i cili luan për Torinon në Seria A, Etrit Berisha, ka thënë së fundmi se po të mos kishin bërë disa gabime të pafalshme gjatë sezonit do kishin siguruar mjaft lehtë garat e Europës.

Duke folur për “Gazzetta dello Sport”, Berisha theksoi se mund të kishin luftuar për Europën, ndërsa sa i përket aspektit personal, shqiptari shtoi se në përgjithësi ishte një vit i mirë.

Portieri shtoi ndër të tjera se skuadra ka hedhur themelet për të qenë më konkurruese sezonin e ardhshëm.

“Mund të fajësojmë veten për shumë pikë të humbura, mund të kishim luftuar për Europën. Sezoni im? Më mirë që votat të jepen nga gazetarët, në përgjithësi mendoj se ishte një vit i mbarë. Këtë vit ne kemi hedhur themelet mbi të cilat do të ndërtojmë një ekip të madh për vitin e ardhshëm.”-deklaroi ai.

Dy javë përpara mbylljes së sezonit në Seria A, Torino renditet në vend të 10-të me 47 pikë, 12 më pak se Atalanta e vendit të shtatë, që është është edhe pozicioni i fundit në renditjen e elitës së futbollit italian që garon në kupat e Europës, më specifikisht, ku vend në renditje përkon me pjesëmarrjen në Conference League.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...