Connect with us

Hi, what are you looking for?

Moshat Kuqezi

Berisha: Grupi është i bashkuar, Kombëtarja e madhe na frymëzon

Berisha: Grupi është i bashkuar, Kombëtarja e madhe na frymëzon
Berisha: Grupi është i bashkuar, Kombëtarja e madhe na frymëzon

Kapiteni Medon Berisha ka gjetur sërish rrugën e rrjetës për Shqipërinë U21, që triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Malit të Zi dhe u ngjit në krye të grupit në eliminatoret e Eurpianit Hungari 2025.

Në përfundim të ndeshjes mesfushori që luan me Leccen në Itali, komentoi fitoren e kuqezinjve, atmosferën dhe synimet e tij për të debutuar sa më shpejt në Serinë A.

Si ndiheni që gjeni sërish rrjetën me fanellën e Kombëtares dhe fitoni sërish?

Ndihemi shumë mirë. Ishte një ndeshje e rëndësishme kjo, pasi kemi shkuar 9 pikë në krye të grupit,. Vuajtëm shumë në Finlandë, por kjo fitore na jep shumë kurajë edhe për ndeshjet e tjera.

Lexo edhe: 

Si ndiheni tani?

Jam ambientuar tashmë, Jemi një skuadër e mirë he rrimë gjithë kohën së bashku.

A po e prisni me padurim edhe debutimin në Serinë A?

Po, e pres me padurim, por nuk ngutem, pasi ka kohë,. Unë vazhdoj punoj dhe pres momentin tim.

Si e keni ndjekur rrugëtimin e Shqipërisë në eliminatoret e Euro 2024?

I ndjekim rregullisht dhe jemi shumë të lumtur, Na japin kurajo, pasi ata do të luajnë tashmë në Europian.

A besoni edhe ju te Europiani?

Po, jemi një skuadër shumë e fortë, me grup jo  shumë të vështirë dhe duam të kualifikohemi edhe ne.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...