Abissnet Superiore

Berisha: Ishim të dënuar të fitonim, goli ndër më të bukurit që kam shënuar

Elvi Berisha realizoi një gol shumë të bukur tre minuta përpara fundit, duke vulosur fitoren 2-0 të Skënderbeut ndaj Egnatias. Sulmuesi i ekipit korçar foli në “Gol pas Goli” në Supersport, ku ndër të tjera tha:

Ishim të dënuar ta fitonim këtë ndeshje. Ishte një nga ndeshjet më të mira tonat. I zbatuam detyrat me përpikmëri dhe ishim si të dënuar për të marrë tre pikët.

Mensah? Ndihemi mirë, kemi kombinuar mire së bashku. Në ndeshjet e fundit kemi shënuar edhe unë edhe ai, kështu që ndihem mirë.

Nuk kemi garë, mendojmë gjithmonë për të mirën e ekipit të dy, kush do shënojë më shumë, aq më mirë është për ekipin dhe veten tonë.

Natë e mrekullueshme në të gjitha aspektet, edhe goli ishte ndër golat më të bukur të mi, shpresoj të vazhdojmë kështu”, deklaroi 22-vjeçari i Skënderbeut.

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency