Kombëtare

Berisha: Ja si më goditën tifozët; Na duhet një fitore e madhe për të ngritur moralin

Intervista e portierit Etrit Berisha, dhënë për emisionin “Kuqezi”, në Supersport, pas ndeshjes që Shqipëria humbi me rezultatin 0-2 ndaj Turqisë, në “Loro Boriçi”.

Një gol aksidental. A jemi mjaftueshëm ekspertë, për të evituar këto gabime?
Ne menduam që e kemi përgatitur lojën mirë, por këto gabime, fatkeqësisht po na ndëshkojnë shumë. Sidomos pas golit të dytë, loja ishte e mbyllur.

Në momentin që po hidheshin shishet, njëra ju goditi edhe juve…
Kemi lloj-lloj tifozësh që vijnë dhe personi që më goditi, nuk besoj se përfaqëson tifozët kuqezi. Arbitri na kërkoi të pastronim fushën, por në ato momente ndodhi ajo që nuk e prisja.

A është diskutuar për ngritje ne pozicioneve të lojës?
Është diskutuar që Xhaka dhe Abrashi të ecin më përpara, pasi vinin shumë mbrapa dhe i jepnin mundësi Turqisë të na bëjnë presion. Në pjesën e dytë u kërkua që mbrojtësit tanë të vendosen më lart, por pësuam shumë shpejt golin e dytë, që na preu këmbët.

A është ndeshja me Andorrën, një shans i fundit që Kombëtarja të bëjë diçka pozitive?
Edhe sot, duhet të themi të drejtën, që nuk është se luajtëm keq. Do të doja të fitonim ndeshjen me Andorrën, për të ngritur moralin. Megjithatë shansi më i mirë do të ishte po të fitonim një ndeshje të rëndësishme, që do të na ndihmonte të rihapnim shpresat.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency