Serie A

Berisha mposht Gjimshitin, Atalanta shtanget nga Spal!

Spal bën surprizën e madhe në javën e 20-të të Serie A. Në sfidën që mbylli javën e parë të fazës së dytë në kampionatin italian, skuadra e Leonardo Semplicin fitoi 1-2 me përmbysje ndaj Atalantës në Bergamo duke iu larguar vendit të fundit të renditjes dhe duke i hequr mundësinë Atalantës për tu ngjitur në vendin e 4-t. Derbin shqiptar mes Etrit Berishës dhe Berat Gjimshitit e fitoi portieri kuqezi me Gjimshitin që hyri në fushë në pjesën e dytë në këtë sfidë dhe kishte peshën e fajit në golin e barazimit të Spal të realizuar nga ish i madh i sfidës i madh i sfidës Petagna i cili të në të 54-ën i çoi shifrat në 1-1. Për Atalantën kishte shënuar Ilicic një gol shumë të bukur me takë në të 16-ën. Në minutën e 60-të Spal shënoi edhe golin e fitores me mesfushorin Valoti. Kjo sfidë pati edhe dy shtylla në pjesën e parë nga një për çdo skuadër, nga Zapata dhe Petagna.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency