Kupa e Italise

Berisha titullar, SPAL-i eliminon Sassuolon dhe gjen Juven në çerekfinale

Skuadra e SPAL-it, pjesë e së cilës është futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha, bëri surprizën duke eliminuar Sassuolon nga Kupa e Italisë.

Sfida e zhvilluar në “Mapei Stadium” përfundoi 0-2 në favor të ekipit nga Ferrara, që shfrytëzoi superioritetin numerik, të krijuar në fillim të pjesës së dytë pas ndëshkimit me karton të kuq të Djuricic, duke shënuar dy gola të shpejtë (49’ dhe 58’)  me autorë Missirolin dhe Dickman.

Në inferioritet numerik dhe të rënë psikologjikisht vendësit nuk gjetën forca për të kthyer rrjedhën e lojës, duke u pajtuar në fund me këtë eliminim surprizë nga një ekip i Serisë B. “Gardiani” kuqezi ishte protagonist në rolin e titullarit, duke e ruajtur të papkrekur rrjetën e portës së SPAL-it.

Në çerekfinale skuadra e Berishës do të përplaset me Juventusin në një mision thuajse të pamundur.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency