Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Berlusconi: Do arrij suksese si me Milanin, Monza do jetë protagoniste në Seria A

Skuadra e Monzës siguroi për herë të parë në histori ngjitjen në Seri A dhe duke folur për këtë çështje, presidenti Silvio Berlusconi theksoi se shpreson që të jenë një skuadër protagoniste.

“Me Monzën shpresoj të jem protagonist i Serisë A. Monza e meriton sepse nuk kishte një ekip në nivelin e prestigjit të saj”-tha Berlusconi, gjatë një mitingu në Monza.

Më tej ai shtoi se ai ka qenë presidenti me  cilin Milani ka pasur më shumë arritje, ndaj thekson se të njëjtën gjë shpreson ta bëjë dhe me Monzën.

“Tre vjet më parë e binda veten të bashkohem me Monza dhe më në fund pas 110 vitesh arritëm në divizionin e lartë. Unë mbetem ende presidenti i klubit të futbollit që ka fituar më shumë në historinë e futbollit botëror, i Milanit tim.”-deklaroi Silvio Berlusconi.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...