Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Berlusconi si një baba”, ish-kapiteni i Milanit: Ai realizoi ëndrrat e mia

Kapiteni legjendar i Milanit, Franco Baresi ka reaguar pas vdekjes së Silvio Berlusconit, një prej presidentëve më të suksesshëm në botën e futbollit.

I cili e dërgoi Milanin në majën e botës dhe e ktheu në një markë dhe simbol të lojës më të bukur në planet.

Lexo edhe:

Presidenti i Monzas u nda nga jeta mëngjesin e sotëm në orën 9:30 në spitalin San Raffaele të Milanos. Në moshën 86-vjeçare.

Ndihem më i vetmuar se më parë. Silvio ishte si një baba për mua. Një president unik dhe i dashur për të gjithë. Ai realizoi ëndrrat e mia”, u shpreh një nga mbrojtësit më të mirë në histori.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...