Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Besa rikthehet te fitorja, Apolonia shtanget nga Turbina

Besa e Kavajës kthehet te fitorja në kampionatin e Kategorisë së Parë pas dy barazimeve dhe një humbjeje në tri sfidat e fundit. Skuadra kavajase mposhti 2-0 Besëlidhjen e vendit të fundit dhe shkon në kuotën e 23 pikëve në vendin e pestë, vetëm tri pikë më pak se Flamurtari i vendit të dytë.

Në këtë takim të javës së 15-të të luajtur në Berat vendosën golat e Onuh dhe Hoxhës. I pari u shënua në fundin e pjesës së parë, ndërsa finalizimi që vulosi suksesin e kavajasve u realizua sapo nisi koha shtesë.

Rezultat paksa befasues në sfidën tjetër të zhvilluar mes Turbinës dhe  Apolonisë, e mbyllur me fitoren minimale të skuadrës cërrikase me golin e Jusuf në minutën e 58-të. Turbina me këtë fitore la pas në vendin e fundit Besëlidhjen, ndërsa Apolonia, me 17 pikë të grumbulluara, duhet të mendojë ende për mbijetesën.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...