Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Betis “fluturon” drejt zonës Champions, Iglesias fiton duelin me Muriqin

Betis "fluturon" drejt zonës Champions

Real Betis është rikthyer tek fitorja në përballjen e javës së 26-të ndaj Mallorca-s, duke i’u falur një goli të Borja Iglesias. Sulmuesi shënoi në fillimin e pjesës së dytë, duke ndezur festën në “Benito Villamarín”.

Goli i 12-të për sulmuesin, i cili tani ndodhet i dyti në listën e shënuesve më të mirë të kampionatit pas Lewandowskit, në të njëjtën kuotë me Iago Aspas, Unal dhe Joselu.

Lexo edhe:

  1. Kombëtare/ Ismajli nuk ia del, Sylvinho gjen zëvendësuesin e tij në Portugali
  2. Rival amerikan për Kristian Prengën, SuperSport sjell përballjen e zjarrtë
  3. Betis “fluturon” drejt zonës Champions, Iglesias fiton duelin me Muriqin
  4. VIDEO/ Gol spektakolar, Bregu frymëzon përmbysjen te Boluspor

Mallorca bëri gjithçka për të barazuar deri në fund, por Betis u mbrojt mirë dhe e menaxhoi siç duhet lojën. Për 77 minuta luajti Vedat Muriqi, me sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës që nuk arriti dot që të gjente rrugën e rrjetës.

Pas këtij suksesi, Betis shkon në kuotën e 45 pikëve, duke vijuar pretendimet për zonën Champions, ndërsa në anën tjetër Mallorca mbetet në mesin e klasifikimit me 32 pikë. Për t’u veçuar se kjo ishte humbja e gjashtë radhazi në transfertë për Mallorca-n që larg shtëpisë po vuan shumë këtë edicion.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Europa League

Sërish telashe për portierin serb të Sevillas Marko Dmitrovic. Në raundin paraardhës të Europa League, gardiani u sulmua në fushë nga një tifoz i...

Kombëtare

Zyrtarizohet lista e Kombëtares së Shqipërisë për sfidën e parë eliminatore të “Euro 2024” kundër Polonisë në Varshavë, më 27 mars. Anis Mehmeti dhe...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...