Femrat

Bie një tjetër tabu në Arabinë Saudite, së shpejti nis kampionati i femrave

Arabia Saudite heq një tjetër tabu. Edhe pse edhe nuk është përcaktuar një datë zyrtare, së shpejti do të organizohet kampionati kombëtar i futbollit të femrave. Ndeshjet do të zhvillohen në kryeqytetin Riad dhe në dy qytete të tjera, Jedah dhe Dammam. Krijimi i ligës së futbollit të femrave është një nga reformat e fundit që ka ndërmarrë Princi Mohammed bin Salman, i cili në janar të dy viteve më parë lejoi praninë e femrave në stadium.

“Women’s Football League” do të karakterizohet nga raundet paraeliminatore, që do të zhvillohen në tri qytetet e sipërpërmedura, për të krijuar një kampionat rajonal. Skuadrat e kualifikuara në  kampionatet rajonale do të përballen me njëra-tjetrën në fazën me eliminim direkt.  Skuadra fituese do të marrë një shpërblim prej 130 mijë eurosh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency