Merkato

Bie “pista” Hysaj!? Mbrojtësi anglez një hap larg Atleticos së Madridit

Atletico e Madridit duket se ka hequr dorë nga Elseid Hysaj, pasi është vetëm një hap firmës me mbrojtësin 29-vjeçar të kombëtares angleze, Kieran Trippier.

Ky i fundit, sipas mediave angleze, pritet të mbërrijë sot në Madrid, për t’iu nënshtruar vizitave mjekësore dhe më pas për të firmosur një kntratë 5-vjeçare me Los Colchoneros.

Nga ana tjetër, klubi i Diego Simeones pritet të paguajë rreth 25 milionë euro në arkat e Tottenhamit, për kartonin e mbrojtësit të djathtë anglez.

Kieran Trippier iu bashkua “Spurs”-ave në verën e 2015-ës për shifrën e 7 milionë eurove nga Burnley, por pas 4 sezonesh është gati të nisë një aventurë tjetër në Spanjë.

Vlen të theksohet se klubi madrilen kërkoi prej kohësh mbrojtësin shkodran Elseid Hysaj, por nuk arriti të gjejë marrëveshjen me Napolin, ndaj duket se ka hequr dorë, për t’u përqendruar te Trippier.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency