Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Bie poshtë apelimi i trajnerit të Bodo/Glimt, mungon në stol ndaj Romës

Bodo/Glimt përfundimisht do të jetë pa trajnerin e parë në stol në ndeshjen ndaj Romës, në “Olimpico”, këtë të enjte. Apeli i UEFA-s ka hedhur poshtë ankesën e trajnerit norvegjez,  Kjetil Knutsen, që kërkonte shfuqizimin e pezullimit të tij për ndeshjen e kthimit të Conference League.

Knutsen është përplasur fizikisht me trajnerin e portierëve të Romës, Nuno Santos, në ndeshjen e parë të zhvilluar në Suedi, një ngjarje që u trajtua e shumë bujë, pasi u kërkua edhe ndërhyja e policisë vendëse. Mbetet i pezulluar edhe ndihmësi i Mourinhos, por në këtë rast mungesa e tij nuk është se do të ndihet shumë në stolin e verdhekuqve.

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...