Serie A

Bien pistat Botman dhe Tanganga, Milani pranë akordit me mbrojtësin e United

Milionat mungojnë dhe një gjë e tillë po e pengon Milanin të afrojë një qendërmbrojtës, aq të nevojshëm për Stefano Piolin që ka humbur shërbimet e Simon Kjaer dhe Fikayo Tomori (të dëmtuar).

Sven Botman i Lille është dëshira e madhe, por kampionët e Francës nuk e shesin shtatlartin holandez. “Nuk po nisedojmë me asnjë klub, ne duam ta mbajmë në ekip lojtarin”, deklaroi presidenti i Lille.

MANCHESTER, ENGLAND – DECEMBER 08: Eric Bailly of Manchester United reacts during the UEFA Champions League group F match between Manchester United and BSC Young Boys at Old Trafford on December 8, 2021 in Manchester, United Kingdom. (Photo by Richard Callis/Eurasia Sport Images/Getty Images)

Japhet Tanganga është një tjetër emër që ndodhet në listën e dëshirave të dyshes Maldini-Massara, por Conte ka bllokuar huazimin e 22-vjeçarit anglez. Në kushte të tillë, drejtuesit e Milanit janë fokusuar te Eric Bailly.

27-vjeçari nuk bën pjesë në planet e Ralf Rangnick dhe United ka dhënë “ok”-in për huazimin e tij në Milanello. Lojtari po luan me Bregun e Fildishtë në Kupën e Kombeve të Afrikës, dhe Franck Kessie po e bind të pranojë kalimin te Milani.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency