Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Big Brother VIP2/ “Team” Luizi fiton “La Casa de Quiz”, zbuloni dhuratën për fituesin (video)

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”.

Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur një “quiz” për dy skuadrat e formuara nga banorët e Big Brother VIP2, të ndarë si më poshtë:

Skuadra e kuqe: Luizi, Kejsi, Gerti, Antoneta, Jori, Visi, Deamishel (Luizi kapiten).

Skudra e zezë: Kiara, Kristi, Fotini, Olta, Qetësori, Lorenci, Nita (Qetësori kapiten).

Skuadra fituese e “quiz”-it do të kishte mundësinë për të ndjekur “live” ndeshjen e parë kualifikuese të Shqipërisë për Euro 2024 me Poloninë në Varshavë.

Gara mes skuadrave ishte e fortë, por në fund triumfoi skuadra e kuqe, me kapiten Luizin, që, edhe pse gaboi e para, diti të rikuperonte pikë të rëndësishme të serinë e katërt dhe të pestë të pyetjeve, duke fituar në fund me rezultatin 25 me 20.

Pyetjet ishin relativisht të thjeshta dhe lidheshin me momente pikante të përfaqësueses kuqezi.

“Gafa” e Qetësorit, që, edhe pse është vlonjat, nuk ia mbajti mend emrin ish-kapitenit Skela (Ervin), ishte ndoshta momenti që përcaktoi fituesin.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...