Serie A

Bilanci “kinez” i Milanit, rezulton me 126 milionë euro humbje

Asambleja e Aksionerëve e Milanit do të mblidhet më 25 Tetor, vetëm 4 ditë pas derbit, për të miratuar bilancin e vitit të parë dhe të vetëm të kinezit Yonghong Le.

Ajo që vihet re nga bilanci i përfunduar tashmë, është një humbje prej 126 milionë eurosh, 53 milionë euro më tepër sesa humbja në bilancin e një viti më parë.

Bilanci përfshin periudhën 1 korrik 2017 – 30 Qershor 2018, dhe shënon rritje të të ardhurave nga 212, në 255 milionë euro, por njëkohësisht janë rritur me gati 23 % edhe shpenzimet.

Kujtojmë që kinezi Yonghong Le dështoi të paguajë këstin e radhës te fondi amerikan Elliot, që kishte sponsorizuar blerjen e Milanit dhe klubi kuqezi kaloi pikërisht në duar e këtyre të fundit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency