Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Bind ndaj Aston Villa-s, Fulham City fiton vende në renditje

Fulham City argëtoi tifozët në “Craven Cottage”, ndërsa fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Aston Villa-s.

Skuadra që u ngjit këtë sezon në Premier League bindi në takimin e raundit të 12-të të Premier League.

Vendasit diktuan ritmin, ndërsa gjetën rrugën drejt rrjetës në minutën e 36’, me Reed që i dha avantazhin ekipit të trajnerit Silva.

Në minutën e 63’ miqtë mbetën në inferioritet numerik pasi Douglas Luiz mori karton të kuq. Ndërsa në minutën e 68’ Mitrovic do t’i dhuronte golin e dytë skuadrës së tij.

Rezultati i këtij takimi u vulos në minutën e  83’, ku pas autogolit të Ming, Fulham siguroi fitoren 3-0.

Pas këtij raundi, Fulham City ngjitet në vend të 9 me 15 pikë, teksa Aston Villa qëndron në vend të 17-të me 9 pikë të grumbulluara.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...