Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Bind ndaj Utrecht, PSV e nis sezonin e ri me “këmbë të mbarë”

PSV Eindhoven e nis me këmbë të mbarë sezonin 2023-2024, ndërsa fitoi 2-0 ndaj Utrecht në takimin e javës së parë të Eredivisie.

Vendasit dominuan të gjithë takimi, ndërsa gjetën rrugën drejt rrjetës në minutën e 45+3’, me Noa Lang   që realizoi pas asistit të Sangare, duke e mbyllur fraksionin e parë në avantazh.

Lexo edhe:

Ndërsa në minutën e 77’, Vertessen do të dyfishonte avantazhin për skuadrën e Bosz si dhe do të vuloste këtë takim.

Pas fitores në “Philips Stadion”, PSV e nis edicionin e ri me tre pikë, ndërsa Utrecht pëson disfatë në ndeshjen e parë.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...