Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Bindja e sulmuesit të njohur: Te City do të fitoja Champions League

Alexis Sanchez ndodhej në formë të shkëlqyer në vitin 2018. Sulmuesi, i cili ishte pjesë e Arsenalit, kërkohej me insistim nga dy klubet e Manchesterit.

Në fund zgjodhi të transferohej në “Old Trafford”, duke u shndërruar në lojtarin më të paguar në Premier League.

Karriera e tij mori për poshtë, Sanchez nuk dhuroi asgjë te Manchester United. 34-vjeçari është penduar sot për faktin që nuk zgjodhi Manchester City.

Isha afër Manchester City, flisja çdo ditë me Guardiolën. Ai më uroi edhe për ditëlindje, e ndjeja sikur të ishte babai im, njësoj siç ka qenë te Barcelona.

Lexo edhe: 

Por më pas, papritmas më telefonoi Mourinho, i cili më tha se më priste numri 7 te Manchester United… Nuk ishte çështje parash.

Unë do të kisha luajtur në Champions dhe do të kisha veshur 7-n që kishin veshur lojtarë si Cantona, Beckham dhe Cristiano Ronaldo.

Nuk ishte çështje parash, unë do të kisha luajtur në Ligën e Kampionëve dhe do të kisha veshur të 7-at që kishin veshur lojtarë si Cantona, Beckham dhe Cristiano Ronaldo”, deklaroi sulmuesi i Marseille.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...