Përfaqësuesja

Bindja e talentëve, Challendes po mban “amanetin” e Vokrrit

Legjenda e futbollit kosovar Fadil Vokrri, kur kishte vendosur të emëronte trajner te Kosovës zvicëranin Bernard Challandes, kishte marrë mjaft kritika, kinse 67-vjeçari nuk ishte i duhuri për të qenë në krye të “Dardanëve”. Faktori kryesor që e kishte shtyrë Vokrrin ta bënte këtë zgjedhje ka qenë se Challandes njeh mirë talentët shqiptarë që luajnë në Zvicër dhe se do të kishte sukses për t’i bindur të vishnin fanellën e Kosovës. Dhe, tani, kur kanë kaluar gati 7 muaj nga emërimi i Challandes trajner i Kosovës, është para qartë se 67-vjeçari që ka sjellë ndryshime pozitive në lojë dhe rezultate, dalëngadalë është duke kryer misionin të cilin ia kishte caktuar Vokrri.

Surpriza, që është rezervuar për grumbullimin e ardhshëm në Nations League për ndeshjet me Maltën dhe Ishujt Faroe, është mbrojtësi Mirlind Kryeziu. 21-vjeçari është pjesë e ekipit zvicëran Zurich, ku po luan rregullisht me mjaft sukses. Ai luan si qendërmbrojtës dhe ka qenë pjesë e grupmoshave të Zvicrës nga U-16 deri tek U-20. Përveç tij, për dy ndeshjet e ardhshme ka shumë mundësi të grumbullohet edhe portieri i Manchester Cityt, Arijanet Muriç, që nga shtatori ka vendosur të luajë për Kosovën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency