Formula 1

Binotto: Leclerc është rritur shumë, gati të bëhet lider i Ferrarit

Ferrari po shkon drejt mbylljes së një tjetër sezoni zhgënjyes, megjithatë edhe viti i ardhshëm nuk pritet të jetë shumë i mirë për “njëvendëshen” italiane, të paktën sipas asaj që deklaron shefi i skuadrës Mattia Binotto.

Në një intervistë të dhënë për mediat italiane, 51-vjeçari ka folur për planet për sezonin e ri, performancën e Charlse Leclerc, por edhe pilotin që do t’i bashkohet skuadrës sezonin e ri në vendin e Sebastian Vettel, Carlos Perez.

Sezoni i ri – Presim një skuadër të përmirësuar ndjeshëm, por nuk e di deri ku mund të shkojmë, pasi duhet parë edhe ecuria e rivalëve. Këtë sezon disa skuadra treguan avantazhe që është e vështirë të rikuperohen brenda një viti, ndaj do të shohim ku do jemi.

Leclerc – Charles është një pilot shumë i zoti, i shpejtë dhe i talentuar. Këtë sezon ka mbështetur skuadrën si një lider i vërtetë dhe është rritur shumë si pilot. Ka qenë një vit i vështirtë për të gjithë, por tani është gati të përballojë sfida të reja.

Sainz – E kemi zgjedhur, pasi tani Carlos është një pilot i kompletuar, ka përmirësuar edhe kualifikueset, që ishin pika e tij e dobët.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency