UFC

“Bisha” Francis Ngannou i jep fund mbretërimit të Miocic

Ka nisur epoka e Francis Ngannou në UFC. Dhe mënyra se si nisi, ishte tronditëse. Fuqia e pabesueshme e grushtimit të Ngannou i dha fund në mënyrë prekëse mbretërimit më të gjatë në peshat e rënda në historinë e UFC-së. Ai rrëzoi me një grusht të rëndë me të majtën në fillim të raundit të dytë Stipe Miocic, duke u ngjitur në fronin e UFC-së në kategorinë e peshave të rënda.

Amerikani me origjinë kroate u lëndua rëndë, u përpoq të mbahej në këmbë dhe po lëkundej. Ngannou e goditi përsëri duke u dhënë fund shumë shpejt duelit me një forcë të pabesueshme. Ngannou u bë kampioni i ri i peshave të rënda në sekondën e 52-të të raundit të dytë në ngjarjen kryesore të UFC 260 në Apex.

Ishte hakmarrje për fitoren e Miocic në UFC 220 në Boston, në vitin 2018, në atë duel Miocic e neutralizoi në mënyrë efektive fuqinë e Ngannou.

Historia, këtë herë, ishte ndryshe. Ngannou e ndoqi me qetësi Miocicin që në momentin e rënies së gongut për nisjen e luftës për t’i dhënë fund në raundin e dytë, me një të majtë shkatërruese.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency