Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Blatter: Është faji im, Kupa e Botës nuk duhej zhvilluar në Katar

Botërori do të nisë pas 12 ditësh por kritikat për zhvillimin e kompeticionit në Katar nuk janë shuar.

Sepp Blatter, i cili në atë kohë mbështeti kandidaturën si president i FIFA-s, e konsideron atë zgjedhje gabim.

“Ishte një zgjedhje e gabuar dhe unë jam përgjegjës, si president i FIFA-s në atë kohë,”- tha ai në një intervistë për “Tamedia”.

Më tej ish-kreu i FIFA-s thekson se pas Russia 2018, do të ishte mirë që Kupën e Botës ta kishin marrë USA si një shenjë paqeje.

“Do të ishte një gjest paqeje nëse këta dy kundërshtarë politikë do të kishin organizuar Botërorin njëri pas tjetrit“-tha ai.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...