Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Bledar Devolli rikthehet te Drenica në Kosovë

Bledar Devolli rikthehet tek Drenica. Trajneri 45-vjeçar do të marrë për herë të dytë drejtimin e skuadrës kosovare pasi klubi nga Skënderaj shkarkoi Bekim Shotanin.

Fatale për 48-vjeçarin ka rezultuar humbja ndaj Gjilanit, pas së cilës nuk kishte më kthim mbrapa dhe drejtuesit menduan që një ndryshim në pankinë është zgjidhja më e mirë për secilën palë.

Drenica nuk ka përjetuar një formë aspak të mirë këtë sezon, teksa renditet në vendin e fundit pas 22 javësh të luajtura me vetëm 20 pikë.

Në këtë hark ndeshjesh, Drenica ka regjistruar vetëm pesë fitore dhe nën drejtimin e një fytyrë e njohur do të shpresojnë të shmangin rënien.

Devolli ishte në krye të skuadrës kosovare nga tetori i 2020 deri në mars të 2021, ku e udhëhoqi ekipin për vetëm 11 ndeshje.

Lexo edhe:

Eksperienca e fundit menaxheriale për 45-vjeçarin ishte me Turbinën në Kategorinë e Parë, por aventura e tij me klubin cërrikas u ndërpre në Janarin e këtij viti.

Ndërsa për shtatë ndeshje në edicionin e kaluar, Devolli mbajti dhe stolin e Dinamos në Abissnet Superiore ndërsa u zëvëndësua më pas nga Roberto Vanoli.

Pauza e Devollit larg futbollit nuk është e gjatë dhe tashmë në krye të Drenicës do të tentojë të bëjë një mrekulli dhe të arrijë qëllimin për t’i mbajtur në elitën e futbollit kosovar.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...