Futboll

Blind jep shpresë për Eriksen: Unë po luaj me defribilator në zemër!

Christian Eriksen nuk është futbollsiti i vetëm që ka pësuar arrest kardiak dhe më pas është dashur implemenitimi i një difribilatori kardiak, një situatë të tillë e ka përjetuar edhe mbrojtësi i Ajaxit dhe kombetares holandeze Daley Blind. Ky i fundit në një intervistë të dhënë ka folur për përjetimin që pati kur pa rastin e Eriksen.

“Imazhet e asaj sfide patën një impakt të madh tek unë. Është diçka që e kam perjetuar edhe vetë,  ndaj u ndjeva keq. Mu desh një luftë e madhe psikologjike me veten që ta përballoja atë moment dhe më të madh akoma kur zbrita sërish në fushën e blertë”, u shpreh Blind.

Më pas ai foli edhe për reagimet dhe komentet që dëgjonte pasi pësoi arrestin kardiak.

“Të gjithë me thonin që karriera ime mori fund. E di mirë se çfarë po përjeton Eriksen në këto momente, ndaj unë i këshilloj të gjithë që ta lënë atë të qetë. Defribilatorin e ndjej vetëm ne momentin kur shtrihem, tashmë është pjesë e trupit tim. Në nivel psikologjik e pranoj që fillishimt e kisha të vështirë por më pas u mësova, përfundoi deklaratën e tij Daley Blind.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency