Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Blind shpjegon arsyet e largimit nga Ajax: Huntelaar-it nuk ia fal

Daley Blind prishi kontratën në mënyrë të befasishme me Ajaxin dhe menjëherë firmosi me gjigantët gjermanë të Bayernit të Mynihut, teksa në një intervistë për mediat holandeze, zbuloi edhe shkaqet e divorcit me klubin nga Amsterdami.

Mbrojtësi me eksperiencë deklaroi se kishte bërë fjalë me trajnerin Alfred Schreuder në një ndeshje në muajin tetor dhe që atëherë kishte përfunduar në pankinë, teksa nuk i kurseu akuzat edhe për ish sulmuesin e Holandës, Klaas-Jan Huntelaar.

“Unë dhe trajneri Schreuder debatuam në pushim të ndeshjes ndaj RKC Waalvijk dhe që atëherë unë përfundova në zgjedhjen e tij të katërt, duke mos e parë më fushën. Ky ishte shkaku kryesor i largimit, ndërsa Huntelaar nuk ia fal faktin që më vuri kundër me tifozët e Ajaxit”, deklaroi Blind.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...