Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Blindohet” Napoli, Italia në alarm për huliganët anglez

Itali-Angli është kryesfida e mbrëmjes, me takimin që do të luhet në Napoli.

2500 tifozë anglezë pritet që të jenë sontë në stadium dhe vendasit kërkojnë të evitojnë çdo trazir.

1.000 policë do të jenë të angazhuar në terren, plus njësitë e policisë bashkiake që gjithashtu do të jenë të gatshëm për çdo situatë.

Lexo edhe:

  1. Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr, gati të luaj titullar
  2. Uzuni: Më Sylvinho-n do bëjmë lojë ofensive, kam oferta nga disa kampionate
  3. Gabimi në finalen e Botërorit, Kolo Muani: E urrej atë çast, por duhet të shoh përpara!
  4. Buffon: Ju tregoj gabimin më të madh në jetës dhe kur tërhiqem

Në qytetin e Napolit është ndaluar shitja e pijeve alkoolike që prej orëve të para të mëngjesit dhe dyqanet pranë stadiumit nuk do të hapen.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...