IPKO Superliga

Bllokimi i merkatos e largoi nga Partizani, Gledi Mici i bashkohet Prishtinës

Gledi Mici vendos t’i bashkohet Prishtinës në elitën e futbollit kosovar. 29-vjeçari, i cili gjatë dy sezoneve të fundit ishte pjesë e Shkëndijës së Tetovës, ku fitoi edhe titullin kampion, shtyu kthimin në Superiore, duke pranuar ofertën e bardhekaltërve.

Edhe pse marrëveshja ende nuk është bërë zyrtare dhe pritet të përcaktohen edhe disa detaje të vogla, hedhja e të zezës mbi të bardhë mbetet formalitet.

Te Prishtina Mici do të gjejë edhe Sabien Lilajn dhe Leonit Abazin, me të cilët ka luajtur te Skënderbeu deri pak vite më parë. Mici, në fakt, ishte shumë pranë nënshkrimit me Partizanin, por vendimi i CAS-it që la në fuqi vendimin e komisioneve juridike të UEFA-s për pezullimin e merkatos së të kuqve për dy sesione për shkak çështjes “Çinari”, prishi planet e anësorit të majtë për të punuar me Ilir Dajën te skuadra kryeqytetase. Kontrata e Micit pritet të jetë njëvjeçare, edhe pse drejtuesit e Prishtinës këmbëngulin për marrëveshje dyvjeçare.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency