Futboll

Boateng largohet nga Katari, Flick: Ndaj Tigres luajnë më të mirët

Bayerni i Mynihut do të ketë mundësi t’i shtojë një tjetër trofe palmaresit, pasi nesër do të luajë finalen e Botërorit për Klube ndaj meksikanëve të Tigres.

Ndeshja do të zhvillohet në Katar, vendin pritës të këtij kompeticioni dhe do të startojë në orën 19:00, ndërsa trajneri Hansi Flick doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp.

Tekniku gjerman i bavarezëve deklaroi se skuadra meksikane është mjaft e organizuar dhe luan futboll të bukur, ndaj paralajmëroi se do të hedhë në fushë formacionin më të mirë në ndeshjen e nesërme.

“E pashë Tigres në gjysmëfinale dhe më bëri përshtypje mënyra sesi luajtën. Ata lajnë shumë intensivisht dhe kanë shumë cilësi në krahët e sulmit. Ne do japim gjithçka nga kapaciteti ynë, do të jetë ndeshje shumë e vështirë. Jemi të lumtur që kemi arritur në finale. Do të vendosim më të mirët në fushë, pa prishur ekuilibrat. Do flasim me lojtaret dhe do te shohim”, tha Flick.

Ndërkohë mungesa e konfirmuar e bavarezëve për finalen e nesërme është ajo e mbrojtësit Jerome Boateng, i cili është kthyer menjëherë në Gjermani, pasi mësoi lajmin se ish e dashura u gjet e vdekur.

Vetë trajneri Flick pranoi se Boateng kërkoi leje për t’u kthyer dhe për t’i dhënë lamtumirën e fundit modeles 25-vjeçare Kasia Lenhardt, me të cilën ishte i lidhur deri në fillim të këtij muaji.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency