Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Boateng: Leao, shumë i fortë, por Balotelli mund ta kishte fituar tri herë Topin e Artë

Kevin-Prince Boateng, i cili në muajin gusht njoftoi fundin e karrierës në moshën 36-vjeçare, ka folur për Rafael Leãon, sulmues portugez i Milanit, duke e krahasuar me Mario Balotellin, i cili gjithashtu ka luajtur për kuqezinjtë.

“Unë e dua Balotellin, për mua ai mund ta kishte fituar Topin e Artë tri herë. Rafael Leao? Ai është shumë i fortë, por Mario Balotelli ishte në një nivel tjetër, ishte fenomen”, tha ai në një intervistë për Vox to Box, në TV Play.

Lexo edhe: 

Pyetjes nëse preferon De Zerbin apo Allegrin, Boateng u përgjigj: “Si më pëlqen futbolli, them De Zerbi. Por unë them De Zerbi para të gjithëve, madje edhe para Guardiolës”.

Ish-lojtari ganez deklaroi gjithashtu se Messi dhe Maradona nuk mund të krahasohen: “Nëse flasim për talent të pastër, askush nuk i afrohet Maradonës, madje as Pelesë. Por Messi ndryshoi futbollin.”

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...