Serie A

Boateng me zemër kuqezi: Dua gol ndaj Milanit, por nuk festoj

Pas barazimit zhgënjyes mbrëmjen e djeshme në transfertën ndaj Emnpolit, i treti radhazi këtë sezon për Milanin, kuqezinjtë po përgatiten për sfidën e fundjavës, që i sheh të impenjuar sërish larg “San Siros”.

Këtë herë kuqezinjtë do të udhëtojnë drejt Reggio Emilias, ku do të përballen në “Mapei Stadium” me Sassuolon, një skuadër që e ka nisur mjaft mirë këtë sezon, duke grumbulluar 13 pikë në 6 javët e para dhe duke u renditur përkohësisht në vendin e tretë.

Përballë Milani do të gjejë edhe një ish futbollist të kuqezinjve, ganezin Kevin Prince Boateng, i cili ka “rilindur” me “zi-jeshilët”, kjo falë edhe rolit të ri ku po e aktivizon trajneri De Zerbi, atë të “9-ës” false.

Boateng pranon dashurinë për Milanin, fanellën e të cilit e ka veshur në dy periudha të ndryshme dhe thekson se nëse do t’ia dalë të dërgojë topin në rrjetën e portës së kuqezinjve, nuk do të festojë në respekt të të kaluarës.

“Me Milanin kam kaluar kohë të mrekullueshme, në të dy rastet që vesha fanellën kuqezi, ndonëse duhet të pranoj se herën e parë përjetova një periudhë mjaft rezultative. Nuk mund të them se kam rilindur te Sassuolo, pasi nuk kisha vdekur asnjëherë, por më pëlqen roli i ri në të cilin më aktivizon De Zerbi, pasi kam mundësi të jem më pranë portës dhe mbi të gjitha të sakrifikohem për skuadrën. Do të doja shumë të shënoja edhe ndaj Milanit, por një gjë është e sigurt, se nuk do të festoj, nëse dërgoj topin në rrjetë”, deklaroi Boateng.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency