Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Boll me Bayernin”, një kampion bote insiston për t’u larguar

Benjamin Pavard nuk ndërron mendje. Mbrojtësi francez dëshiron të largohet nga Bayern Munchen për të nisur një tjetër aventurë në karrierë.

27-vjeçari ka edhe një vit kontratë me rekordmenët e futbollit gjerman. Që në mungesë të rinovimit do të detyrohet ta shesë.

Pavard është pjesë e kampionëve të Gjermanisë prej verës së vitit 2019. 49 ndeshje dhe 3 gola numëron me Francën, Kombëtare me të cilën fitoi Botërorin Rusi 2018.

Lexo edhe: 

“Xholi” i prapavijës (luan në qendër dhe të djathtë) kërkohet nga Manchester United. Me trajnerin Ten Hag që e cilëson si zëvendësuesin perfekt të Harry Maguire (West Ham).

Shtypi anglez shkruan se oferta e parë e United është refuzuar nga drejtuesit e Bayernit, që kërkon rreth 35 mln euro për ta lënë të lirë.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...