Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

“Boll më në Arabi”, ish-kapiteni i Liverpoolit drejt Serie A

Jordan Henderson i dha fund në verë aventurës 12-vjeçare me Liverpoolin dhe u transferua në Arabinë Saudite. Kapiteni e mbylli me The Reds dhe firmosi një kontratë të majme me Al Ettifaq, klub që pagoi 14 mln euro për kartonin e tij.

Pavarësisht se Henderson fiton rreth 890 mijë $ në javë, 33-vjeçari nuk po arrin të përshtatet me jetën në Arabi dhe ka vendosur të rikthehet në Europë.

Disa klube kanë shprehur interesim për shërbimet e mesfushorit anglez, mes tyre edhe Juventusi. Bardhezinjtë po kërkojnë për përforcime në mesfushë. Dhe Henderson intrigon jo pak teknikun Allegri.

Lexoni edhe:

Ish-kapiteni i Liverpoolit ka një përvojë të madhe, ndërkohë që numëron edhe 81 ndeshje me kombëtaren angleze. Drejtuesit e Juventusit kanë nisur bisedimet me futbollistin.

Ideja është për të marrë në huazim deri në fund të sezonit. Nga ana tjetër, Henderson ka një kusht për t’u transferuar në Serie A: ai kërkon të firmosë deri në verën e vitit 2025.

Futbollisti ka oferta edhe nga Premier League, kampionat ku vazhdon të ketë admirues të shumtë.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....