Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Bologna merr fitoren e parë të sezonit, Udinese-Frosinone ndajnë pikët

Bologna merr fitoren e parë të sezonit dhe atë e bën në javën e tretë të Serie A ndaj Cagliarit, me këta të fundit që vazhdojnë të vuajnë.

Takimi u mbyll me rezultatin 2-1, ndërsa ishin miqtë ata që zhbllokuan sfidën, duke shënuar me Luvumbo në minutën e 22’.

Lexoni edhe:

Pavarësisht tentativave nga vendasit, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1.

Bologna gjeti barazimin në minutën e 60’ me Zirkzee, ndërsa në minutën e 75’ vendasit patën mundësinë e golit të dytë, por Orsolini humbi goditjen nga pika e bardhë e penalltisë.

Megjithatë në minutën e 90’ Fabbian gjeti rrugën drejt rrjetës dhe përmbysi rezultatin, duke i dhënë fitoren Bolognas.

Pas javës së tretë të Serie A, Bologna renditet në vend të tetë me kapër pikë, teksa Cagliari renditet në vend të 18-të me një pikë.

Udinese-Frosinone nga ana tjetër ndajnë pikët në javën e tretë. Pjesa e parë u mbyll me barazim pa gola, ndërsa në minutën e 50’ një autogol i Romagnolit, u anulua pas verifikimit në VAR, pasi topi më herët kishte dalë jashtë vijave.

Sfida u mbyll me barazim pa gola, me Udinesen që renditet në vend të 15-të me dy pikë, teksa Frosinone në vend të nëntë me katër pikë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...