Lajme

Bolt, nuk hidhërohem për tërheqjen time

Usain Bolt i jep fund karrierës nën ritmet e muzikës regaton. Kampioni xhajmak iu rezervua një lamtumirë e bukur me Bolt që në pamundësi për të marrë në stafetën 4*100 metra për arsye dëmtimi, doli në pistë vetëm për tu përshendetur me tifozët të cilën bënë gjithcka që 30-vjecari të ndihej mirë dhe ti jepte fund karrierës në një atmosferë festive. Rekordmeni i Botës në garat e 100 dhe 200 metrave, fillimisht falenderoi fansat për mbështjejen dhe ngrohtësinë që i kanë dhënë gjatë gjithë këtyre viteve dhe në këto momente të vështira. Bolt i dha fund karrirës në një moshë fare të re duke shokuar të gjithë Botën. 14 janë medaljet e fituara nga atleti xhamajkan në kampionatet Botërorë. Në konferencën e lamutmirës Bolt shpjegoi disa prej arsyeve që i dha fund karrierës, ndërsa zbuloi edhe disa nga planet e tij për të ardhmen.

” Për mua ishte dicka brilante. Mbështetja e tifozëve nuk ka ndryshuar as pas vendimit tim për tu tërhequr nga sporti. E prisja këtë lloj entuziasmi nga ana e tyre dua ti falenderoj për gjithcka sepse më kanë bërë të ndihem shkëlqyeshëm.  Nuk mendoj se disfata që pësova në garën e 100 metrave në Botëororin e Londrës mund të hedhë të gjitha sukseset e mëdha që kam arritur në karrierë. Edhe Muhamedd Ali humbi në përballjen e tij të fundit, kështu që nuk jam i stresuar për këtë fakt.  Tani do të jem më i qetë. Kam që në moshën 10-vjecare që merrem me sport dhe mendoj se kishte ardhur momenti për të thënë stop, për tu relaksuar disi dhe për të shijuar jetën. E ardhmja ime? Menaxheri po bisedon me presidentin e federatës ndërkombëtare të atletikës Sebastian Coe për të gjetur një mënyrë sesi unë të mund të ndihmoj në rritjen dhe zhvillimin e sportit. Ndërkohë që trajneri im më ka kërkuar që unë të jem asistenti i tij”.

Sido që të rrjedhin gjërat në sportin e atletikës emri i Bolt do të jetë i shkruar gjithmonë gërma të arta pasi dy rekordet e vendosura nga xhamajkani 9,58 në garën e 100 metrave dhe 19,19 në garën e 200 metrave vështirë se do të thyhen një ditë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency