Futboll

Bolt s’njeh limite, shënon dygolësh në miqësore

Usain Bolt kalon çdo limit. Atleti xhamajkan, pa dyshim më i miri në histori në garat e 100 dhe 200 metrave, por realizon ëndrrën e tij në futbollin profesionist. 32-vjeçari, realizoi dygolësh në miqësoren e zhvilluar mes Central Coast Mariners dhe South West United, ku u aktivizua titullar. Të dy golat i shënoi në pjesën e dytë. I pari, në fakt, ishte i denjë për “bomber” të vërtetë.

To Top