Basketboll

Bomba e merkatos në NBA, Irving shkon te Boston

Mbrëmja e së Martës rezultoi një nga më të papriturat në NBA ku u regjistruan dy lëvizjet më të mëdha brenda ak orëve. Kyrie Irving transferohet në Boston, ndërsa Isaiah Thomas në Cleveland. Një lëvizje e zgjuar nga ana e dy klubeve të Lindjes që gjithsesi arrijnë të ruajnë kuotat e tyre në këtë konferencë duke mos humbur shumë nga fuqia e tyre sepse nënkampionët nga Ohio e zëvendësojnë menjëherë Irving me një tjetër emër me peshë, ndërsa Boston hedh kandidaturën për të synuar titullin kampion. Në këtë mënyrë, Cavs ruajnë pothuajse të paprekur organikën për të paktën edhe një sezon edhe pse vitin e ardhshëm me shumë mundësi, LeBron James do t’i japë lamtumirën ekipit të zemrës. Në datën 21 Korrik, Irving i kishtë kërkuar Cleveland largimin për t’iu shmangur hijes që James krijon tek ky ekip. Me transferimin e tij te Boston, ai do të përfitojë plot 40 milionë për dy vjet dhe ka një opsion për zgjatjen e kontratës edhe në sezonin 2019-2020. Në krahun tjetër, Thomas do të arkëtojë te Cleveland 6-3 milionë në sezon. Me afrimin e Irving, Boston fiton shumë terren në Lindje nëse llogaritet edhe transferimi i Hayëard pak muaj më parë. Në këtë mënyrë, trajneri  Stevens duhet të ndërtojë një skuadër të frikshme me dyshen në fjalë por edhe me Al Horford, Jaylen Broën e Marcus Morris. Një tjetër avantazh për Celtics është fakti që nuk e humbën Jayson Tatum. Në krahun tjetër, Thomas duket një zgjedhje logjike për skuadrën nga Ohio që limiton në maksimum dëmet pas largimit të Irving. Thomas është lojtari i 5 më i mirë i sezonit të kaluar por gjithsesi duket i pamjaftueshëm për të ngushtuar diferencat ende të mëdha mes Cleveland dhe kampionëve të Golden State.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency