Premier League

“Bomba” e Wenger: Po, mund të largohem në fund të sezonit!

Deklarata e fundit e trajnerit të Arsenalit, Arsene Wenger, ka bërë xhiron e botës. Francezi ishte protagonist i një Konference për shtyp mjaft të vecantë, ku ka vënë në dyshim të ardhmen e tij. Arsenali aktualisht është në vendin e pestë dhe objektiv minimal ka pjesëmarrjen në Champions. Sezoni është ende shumë i gjatë, por kritikat e shumta dhe përplasjet brenda skuadrës mund të cojnë në “divorcin” e pashmangshëm me njeriun që e drejton ekipin prej 21 vjetësh. Do të jetë faji i Wenger nëse Akexis Sanchez dhe Mesut Ozil do të largohen në fund të sezonit me parametër zero, duke hapur një “vrimë” të madhe financiare por edhe në organikë. Pikërisht përpara përplasjes me Swansea, Wenger dha sinjalet e lamtumirës.

“Jam në këtë klub prej 21 vjetësh dhe dua të vazhdoj që të ndihem mirë. Në fund të sezonit do të analizojmë sesi kanë shkuar gjërat, pastaj do të vendosim. Lamtumira? Unë do të doja ta respektoja kontratën, sikurse kam vepruar gjithmonë, të shohim cfarë do të ndodhë.”

Vetëm pak orë më vonë, në përfundim të takimit të përvitshëm të drejtuesve të Arsenalit, Wenger ishte më i drejtpërdrejtë, duke e pranuar se mund t’i japë fund eksperiencës së gjatë si trajneri i “Tocinjve” verën e ardhshme.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency